Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

kartridż do drukarki

Windows 10 - Dyskusja ogólna
  • 10 głosów - średnia: 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Ski_drow
Użytkownik

Reputacja: 14

1071   24-01-2015, 00:07   
Edytuj ten post      Cytuj     
No coś nie bardzo udany ten build 13 ściągnę i wgram wersje EN-US widzę waży więcej od PL ciekaw jestem czy będzie coś lepiej.
Hitokuineko
Użytkownik

Reputacja: 4

1072   24-01-2015, 00:07   
Polski już działa choć w menu start wciąż all apps... Etc
Antyhaker
Redaktor

Reputacja: 328

1073   24-01-2015, 00:16   
W ogóle zauważyłem, że w widoku nowej karty dodali pasek wyszukiwania Bing, który w Win8 dodali chyba już w listopadzie bodajże xP
przemas47
Przyjaciel

Reputacja: 11

1074   24-01-2015, 00:18   
Ktoś już was próbował uruchomić Cortanę ?
Send from Nokia Lumia 520 For Windows Phone
Ski_drow
Użytkownik

1075   24-01-2015, 00:23   
No właśnie w wersji PL lipa czy w wersji EN-US systemu Cortana zadziała ? bo ściągam ale nie wiem czy wgrywać.
Antyhaker
Redaktor

1076   24-01-2015, 00:37   
W ogóle szkoda, że pasek zadań nie jest taki jak w buildzie 9901 :< A już w ogóle szkoda, że nie taki jak na screenach, które wyciekały xd

Strasznie mnie drażni brak wyszukiwarki w menu start :<
Ski_drow
Użytkownik

1077   24-01-2015, 00:42   
Wyszła pierwsza łatka od MS do tej wersji systemu trzeba zainstalować.

Antyhaker fakt wkurzające to jest,ale jeszcze bardziej denerwują mnie te aplikacje z modern ui trzeba przewijać pasek :/
mati150_92
Ekspert

Reputacja: 333

1078   24-01-2015, 00:43   
Ikona komputera jest bajeczna jak z jakiegoś Win 95 3

37 nowych ikon
resim
Poza tym nie da się ustawić przezroczystego paska startu.
Antyhaker
Redaktor

1079   24-01-2015, 00:59   
Hmm czy wy też nie macie żadnej z tych nowych aplikacji? Nawet store beta nie mam, choć na filmiku od WinBeta mają o.O

A no i nowy wygląd powiadomień jest fajny ^^
achmed24
Przyjaciel

Reputacja: 50

1080   24-01-2015, 01:16   
Skoro każdy pisze swoje wrażenia z najnowszego buildu W10 JTP, to może i ja podzielę się swoją opinią. Na pierwszy ogień zapodam plusy co mi się spodobały:
+odświeżony design aplikacji "Settings", choć nie ukrywam, że poprzedni design z fioletem na bocznym pasku bardziej mi się podobał;
+nie wywala błędu o tym, że kiedy chcę zainstalować aktualizacje, to system jest w trakcie ich aktualizacji;
+fajne światło pod ikonkami głośnika, chmurki w pasku Start po najechaniu na nie myszką;
+ładniejsze animacje (bardziej płynne niczym w Androidzie);
+w końcu ładniejsze ikonki, bardziej przystające do "płaskiego stylu";
+ładniejszy kalendarz w systemowym tray'u;
+bardziej przystępna (ładniej zrobiona) aplikacja GET STARTED niż w Windows 8.1.

Minusy:
-wkurzyło mnie strasznie iż po instalacji nowego buildu z aplikacji PC Settings w build-zie 9879, nie zachowało mi ustawienia kafelków w Menu Start, tylko musiałem wszystko układać od nowa;
-nie przepisane wszystkie funkcje z Panelu Sterowania, przez co, dalej w niektórych kwestiach jest rozdwojenie jaźni z ustawieniami jak w W8.1;
-nie podoba mi się chudsza czcionka-wolałem tą z buildu 9879;
-niektóre aplikacje po próbie uruchomienia, wyrzucają do pulpitu. Dopiero druga próba uruchomienia aplikacji przynosi skutek;
-nie podoba mi się szarawy pasek z przyciskami do zamykania, minimalizowania czy maksymalizacji okienka. Wolałem ten o czarnym kolorze;
-nie zmienione ikonki w aplikacji "THIS PC". Wciąż to samo co w W7/W8.1, śmieszna ikonka aplikacji THIS PC jakby zerżnięta z Windows 98 (spodziewałem się czegoś ładniejszego);
-przy niektórych aplikacjach systemowych jak np. aplikacja Pogoda, brak możliwości wyboru czy, chcę mieć aktywny kafelek czy nie;
-brak wyszukiwarki w Menu Start;
-brak możliwości odinstalowania OneDrive. Kliknięcie PPM na apce OneDrive w Menu Start oraz wybór "Unistall" wyrzuca do Panelu Sterowania i do "Programs and Features" a tam na próżno szukać aplikacji One Drive do odinstalowania (mi akurat nie potrzebna);
-brak możliwości odinstalowania aplikacji "Camera";
-jak w W8.1, dalej jest idiotyczne ograniczenie ilości aktywnych kafelków. Gdy próbuję mieć więcej aktywnych kafelków, wyskakuje mi komunikat, że jest za dużo aktywnych płytek w tle i mam wybrać, którą płytkę chcę mieć aktywną dalej, a którą nie chcę mieć aktywnej.

Koniec mojego wywodu.

EDIT:
Usunąłem 2 minusy ponieważ uporałem się z nimi jak je obejść w systemie.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group