Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 10 - Dyskusja ogólna
  • 10 głosów - średnia: 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Antyhaker
Redaktor

Reputacja: 328

1201   26-01-2015, 23:27   
Edytuj ten post      Cytuj     
Zapewne chodzi o menu start, jak chociażby >>> https://www.facebook.com/WindowsPoland/p...permPage=1
bogir
Przyjaciel

Reputacja: 29

1202   26-01-2015, 23:48   
Instalował ktoś Adobe FP? U mnie nie działa.
mati150_92
Ekspert

Reputacja: 333

1203   27-01-2015, 01:05   
Urządzenia posiadające 8 i więcej cali będą posiadały pulpit poniżej 8 cali bez desktopu ;]
adix55
Użytkownik

Reputacja: -3

1204   27-01-2015, 03:33   
MS strasznie sie gubi. Po przeniesieniu panelu sterowania moze czas na usuniecie/przeniesienie cmd(tak znam nowe funkcje PShell), gpedit i regedit. Boje sie o wersje serwerowe, nic o nich nie słychac a to pewne ze wyjda przy win10. Interfejs teraz jest mniej spójny niz w Win8 (myslalem ze nie da sie gorzej). Microsoft nie wie co robi z interfejsem, aplikacjami, konsolami, nie mówiąc juz o ich tabletach RT bez wsparcia dla W10. Zmiany niby wielkie ale sa powrotem do win7 a czasem nawet do win95 (ikona this PC robiona chyba na szybko a kalendarz gorszy od tego z bety visty). Ogolnie wiele na + lecz minusy jednak przewazaja, zwlaszcza w optymalizacji (czasem jak ubuntu z liveCD). Wiem ze szryf MS zaraz sie pojawi i licze na konstruktywne odpowiedzi. [Nie o DX12 (aktualnie bez wsparcia zielonych i niebieskich. O czerwonych nie ma co myslec, maja swoje mantle.), Cortanie, kalendarzu, xbox app, czy calym markecie] bo to bez sensu dla Power Usera.
achmed24
Przyjaciel

Reputacja: 50

1205   27-01-2015, 04:07   
Kolego @adix55, mnie jako przyszłego konsumenta ich wyrobu czyli systemu Windows 10, bardziej mnie interesowałoby inne elementy do usprawnienia. Mile widziane byłoby, gdyby Microsoft dalej w miarę możliwości dalej pracował nad takimi kwestiami i podnosił poprzeczkę jak:
A) dalsze podnoszenie szybkości działania systemu Windows;
B) systematyczne zmniejszanie "apetytu" systemu Windows na pamięć RAM na starcie, ponieważ W8.1 potrafi brać nawet 700-800 MB RAM po starcie (aspekt ważny dla tanich urządzeń mobilnych jak tablety, które mają często tylko 1 GB RAM);
C) i chyba najważniejsza rzecz dla użytkowników laptopów/netbooków/tabletów czy innych różnych maści urządzeń mobilnych-dalsze usprawnianie systemu, aby nie drenował za bardzo baterii (sprawienie aby bateria w urządzeniu mobilnym na systemie W10 dłużej trzymała);
D) wprowadzenie "trybu gracza".

Do reszty wad opisanych w twoim poście, idzie się jakoś przyzwyczaić/naprawić w swoim zakresie. Podejrzewam, że znakomita większość userów na całym świecie, wyczekująca W10, również ma podobne oczekiwania co ja.
Antyhaker
Redaktor

1206   27-01-2015, 10:55   
(27-01-2015, 03:33)adix55 napisał(a): MS strasznie sie gubi. Po przeniesieniu panelu sterowania moze czas na usuniecie/przeniesienie cmd(tak znam nowe funkcje PShell), gpedit i regedit. Boje sie o wersje serwerowe, nic o nich nie słychac a to pewne ze wyjda przy win10. Interfejs teraz jest mniej spójny niz w Win8 (myslalem ze nie da sie gorzej). Microsoft nie wie co robi z interfejsem, aplikacjami, konsolami, nie mówiąc juz o ich tabletach RT bez wsparcia dla W10. Zmiany niby wielkie ale sa powrotem do win7 a czasem nawet do win95 (ikona this PC robiona chyba na szybko a kalendarz gorszy od tego z bety visty). Ogolnie wiele na + lecz minusy jednak przewazaja, zwlaszcza w optymalizacji (czasem jak ubuntu z liveCD). Wiem ze szryf MS zaraz sie pojawi i licze na konstruktywne odpowiedzi. [Nie o DX12 (aktualnie bez wsparcia zielonych i niebieskich. O czerwonych nie ma co myslec, maja swoje mantle.), Cortanie, kalendarzu, xbox app, czy calym markecie] bo to bez sensu dla Power Usera.

WinRT ma dostać część funkcji z Win10. Miejmy tylko nadzieję, że lepiej im to wyjdzie niż przy okazji WP7.8, gdzie dali tylko nowy wygląd ekranu startowego ...
mati150_92
Ekspert

1207   27-01-2015, 11:07   
W buildzie 9926 są już zamieszczone wysokiej jakości ikony
resim
resim
Antyhaker
Redaktor

1208   27-01-2015, 11:09   
(27-01-2015, 01:05)mati150_92 napisał(a): Urządzenia posiadające 8 i więcej cali będą posiadały pulpit poniżej 8 cali bez desktopu ;]

Żadne zdziwienie, przecież już na konferencji to powiedzieli ... Między innymi to jest problemem przy aktualizacji WinRT.
mati150_92
Ekspert

1209   27-01-2015, 11:09   
Spekuluje się że kolejnym buildem który dostaniemy będzie 10005 gdyż po długiej przerwie został on wypuszczony w większości językach. A patrząc po ilości czekania od wydania 9926 do konferencji myślę że mogli byśmy go dostać za tydzień.
gbbsoft
Przyjaciel

Reputacja: 60

1210   27-01-2015, 11:54   
(27-01-2015, 03:33)adix55 napisał(a): Zmiany niby wielkie ale sa powrotem do win7 a czasem nawet do win95

Bo świat tak chciał... Poprzednio MS zrobił Win8x bez konsultacji ze swiatem i świat odwrócił się do niego plecami. Teraz robi z konsulatacją i będzie większy bałagan, ale (mam nadzieję) światu to akurat nie przeszkadza... (Tak jak światu nie przeszkadza brak "WindowsUpdate" w Androidzie, aby go kupować...)

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group