Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 10 - Dyskusja ogólna
  • 10 głosów - średnia: 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Antyhaker
Redaktor

Reputacja: 328

0     0    
2371   26-05-2015, 07:22   
Edytuj ten post      Cytuj     
Może tak jest w tym momencie, jednak do któregoś buildu dzieliły go - osobiście sprawdzałem i wyniki miały te same xP
Headbanger
Ekspert

Reputacja: 122

1     0    
2372   26-05-2015, 09:47   
Pojawiła się kompilacja 10130 z 24 maja - obecnie jest w kręgu wewnętrznym
http://ms-vnext.net/?l=D71Pex6
Kubex52
Przyjaciel

Reputacja: 25

0     0    
2373   26-05-2015, 14:17   
(24-05-2015, 18:15)Kubex52 napisał(a): (...)
Skompilowano już pierwszą kompilację 1013x 1
Eryk0201
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
2374   26-05-2015, 21:48   
Andrzej.K napisał(a):
Eryk0201 napisał(a):Opłaca się pobrać Win 10 do normalnego użytkowania, tak nawiasem mówiąc?
Co to znaczy "opłaca" ???
Dla zwykłego użytkownika telefonu nic się nie zmienia - nadal może dzwonić i odbierać połączenia...
dla biznesowego użytkownika smartfonu to same kłopoty, system działa wolniej i jest niestabilny... aplikacje typu Word/Excel/OneNote są w wersjach Preview...
dla fana nowych technologii to radość z nowych bajerów i wyjątkowego (chwilowo) designu systemu...

Mówiąc o Insiderze miałem już na myśli wersję PC, ale mobilnej też byłem ciekawy 5 Bardziej chodziło mi o to, czy dla osoby, która nie chce testować systemu, tylko zwyczajnie z niego korzystać jak po premierze, system nadaje się do codziennego użytku. Nie jestem wielce obeznany w nowinkach, więc zwyczajnie pytam, czy Win 10 jest na ten moment zdatny do użytku, czy ma jakieś słabe strony przy których lepiej zostać jeszcze przy 7/8 (Tak, PC).
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 314

0     0    
2375   26-05-2015, 21:53   
Jeśli chodzi o wersję PC to jest zdecydowanie bardziej dopracowana niż ta mobilna... na jednym z firmowych komputerów używam W10 na co dzień i system wyśmienicie daje radę.... 1
Eryk0201
Użytkownik

0     0    
2376   26-05-2015, 22:10   
Andrzej.K napisał(a):Jeśli chodzi o wersję PC to jest zdecydowanie bardziej dopracowana niż ta mobilna... na jednym z firmowych komputerów używam W10 na co dzień i system wyśmienicie daje radę.... 1

Ok, dzięki bardzo 1 Jeszcze tylko zapytam, bo nie mogę się doszukać w necie - widziałem nawet poradniki, jak zainstalować Win 10 na wirtualnej maszynie, aby nie utracić danych. Czy to prawda, że mogę coś utracić? Czy stary system zostaje zastąpiony czy zostaje na dysku? Czy wszystko, czego na co dzień używa trochę mniej lub bardziej ogarnięty Kowalski jest w pełni sprawne? Są jakieś problemy z jakimiś programami, grami, wtyczkami itp.? Z góry dziękuję 1
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 314

0     0    
2377   26-05-2015, 22:17   
Jeśli zdecydujesz się na aktualizację to nie stracisz żadnych danych... stare pliki zostaną zachowane w katalogu Windows.old a większość aplikacji i ustawień zmigrowana do nowego systemu.
Ja nie spotkałem się z problemami których nie dałoby się rozwiązać przez reinstall aplikacji bądź jej aktualizację... z pewnych rzeczy warto też zrezygnować, np. lubiany a bardzo badziewnie napisany program Deamon Tools jest narzędziem całkowicie zbytecznym w Win8/8.1/10... a mimo to ludki to instalują i płaczą że coś nie działa 2
Oczywiście zdarzają się niedoróbki systemu o których szeroko piszemy w tym temacie, ale na to wpływu nie mamy i zazwyczaj poprawiane są w kolejnych kompilacjach.

Jeśli chodzi o maszynę wirtualną, jeśli masz Win 8/8.1 Pro 64bit to zdecydowanie zintegrowany Hyper-V, tyle że na maszynie wirtualnej to raczej system do obejrzenia niż użytkowania...
djluke
Przyjaciel

Reputacja: 28

0     0    
2378   26-05-2015, 22:28   
(26-05-2015, 22:17)Andrzej.K napisał(a): np. lubiany a bardzo badziewnie napisany program Deamon Tools jest narzędziem całkowicie zbytecznym w Win8/8.1/10... a mimo to ludki to instalują i płaczą że coś nie działa 2
Wytłumacz mi proszę zbyteczność tego programu w Win8+. Miej przy tym na uwadze że na iso świat się nie kończy.
Nową wersję DT10 pominę (bo nawet nie mam tego zainstalowanego aktualnie).

@Eryk0201
Używam Win10 od...marca jakoś. Używałem także Win8 od wersji Developer Preview też z rok przed premierą, jak i wersji beta/alpha różnych innych programów.
Cóż...system działa. Coś się zawsze może przytrafić - a to sterowniki do GPU są niedoskonałe (zwłaszcza AMD), a to nie zadziała jakiś stary ale ulubiony program, a to coś jeszcze innego się sypnie. Każdy ma inne preferencje i inaczej używa systemu więc ciężko jednoznacznie powiedzieć.
Trzeba lubić nowości przede wszystkim bo np. instalować system z nowym menu i przywracać stare...można ale po co się bawić wtedy?
bertrorut
Użytkownik

0     0    
2379   26-05-2015, 23:23   
Jak zainstalować język polski mając plik cab w buildzie 10125?
Headbanger
Ekspert

Reputacja: 122

0     0    
2380   26-05-2015, 23:51   
Wejdź po prostu w ustawienia -> Język i dodaj polski, ustaw jako domyślny i pobierz paczkę językową.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group