Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

kartridż do drukarki

Windows 10 - Dyskusja ogólna
  • 10 głosów - średnia: 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Winref77
Użytkownik

Reputacja: 5

3511   01-08-2015, 09:28   
Edytuj ten post      Cytuj     
Okazało się że instalowałem sterowniki dla ASUSA X54H a nie dla X54HR. Mój błąd. Poza tym sterowniki do grafiki i do ATK instalowane ze strony dla ASUSA X54HR są w wersji dla Windows 8 ale na 10 ale też działają. A nie chce mi się już eksperymentować ze sterownikami więc zostawiam tak jak jest. Działa ale jest jedno ale - po chwili Windows sam aktualizuje sterownik i znowu wraca problem braku regulacji jasności i zerowej jasności poniżej ustawienia 50%.

Reasumując, regulacja jasności ekranu (w tym systemowa) i głośności dźwięku przy pomocy klawiszy Fn działa prawidłowo tylko wtedy gdy są zainstalowane sterowniki to grafiki AMD i ATK dla Windows 8 (dla Windows 10 nie ma na tej stronie) ze strony ASUSA dla laptopa X54HR. Wszelkie nowsze wersje tych sterowników pobrane z innych stron (nawet ASUSA) lub zaktualizowane przez Windows Update powodują nieprawidłowe działanie regulacji jasności i regulacji głośności przy pomocy klawiszy Fn.

Pytanie za 100 punktów, jak zablokować automatyczną aktualizację sterownika grafiki przez Windows Update? Przy czym chodzi o zablokowanie automatycznej aktualizacji sterownika tylko do grafiki a nie do wszystkich urządzeń.
bugY
Użytkownik

Reputacja: 33

3512   01-08-2015, 09:28   
Mi usilnie Windows Update instaluje od dźwięku i grafiki. Również chciałbym co nieco zablokować w WU tylko nie bardzo wiem jak. (W10Pro)
fantômas
Użytkownik

Reputacja: 1

3513   01-08-2015, 09:43   
Użyj tego narzędzia do blokowania.

Załączone pliki

.zip
wushowhide.zip
Rozmiar: 42,87 KB     Pobrań: 33
Winref77
Użytkownik

3514   01-08-2015, 09:54   
Znalazłem dość proste rozwiązanie bez konieczności stosowania żadnych dodatkowych plików czy programów. Było na forach angielskojęzycznych.

Pozwalamy żeby Windows Update sam zaktualizował sterownik. Później wchodzimy w Menedżer urządzeń -> Np. Karty graficzne (lub urządzenie któremu chcemy zablokować aktualizację sterownika) -> dwuklik myszy na nazwie karty -> Sterownik -> Aktualizuj sterownik... -> Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika -> Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze -> wybieramy poprzedni, działający sterownik -> Dalej

Windows Update nie powinien już aktualizować tego sterownika ponieważ już był wcześniej pobrany i zainstalowany ale nie został usunięty tylko zmieniony na starszy.

Proponuję dodać wskazówki z tego postu oraz postu przedmówcy do FAQ ponieważ problemy z niezgodnością sterowników w Windows 10 będzie zapewne miało więcej użytkowników.
jamot
Przyjaciel

Reputacja: 22

3515   01-08-2015, 10:56   
Surface fan
Ekspert

Reputacja: 106

3516   01-08-2015, 11:07   
Po wyłączeniu avasta i OneDrive przy uruchomieniu z 2 minut czas uruchamiania skrócił się do 40 sekund. 4
Winref77
Użytkownik

3517   01-08-2015, 12:47   
Jak odinstalować lub wyłączyć OneDrive? Ile tam GB dają?

Avasta nie polecam wyłączać ponieważ standardowy Windows Defender jest stosunkowo słabą ochroną antywirusową.
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 458

3518   01-08-2015, 13:09   
Winref77 napisał(a):Avasta nie polecam wyłączać ponieważ standardowy Windows Defender jest stosunkowo słabą ochroną antywirusową.
no tutaj się nie zgodzę...

Pracuję na serwisie i nawet nie wiesz ile problemów stwarza ten "darmowy program antywirusowy"! mógłbym o tym książkę napisać 2

Więc z dwojga złego wybieram WD 3
pionaj
Ekspert

Reputacja: 199

3519   01-08-2015, 13:29   
u mnie po przejściu z 7 na 10 na razie nie działa uruchom-gpedit.msc 13
Surface fan
Ekspert

Reputacja: 106

3520   01-08-2015, 13:36   
Winref77 napisał(a):Avasta nie polecam wyłączać ponieważ standardowy Windows Defender jest stosunkowo słabą ochroną antywirusową.
Wystarczy rozważnie przeglądać zaufane strony i tak bez antywirusa jest się bezpiecznym.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group