Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 8.1: Klawiatura i touchpad nie działają po aktualizacji
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Artr
Użytkownik

Reputacja: 0

1   12-10-2014, 13:56   
Edytuj ten post      Cytuj     
Kilka dni temu sformatowałem dysk i zainstalowałem Windowsa 8.1.
Zainstalowałem wszystkie sterowniki. Wczoraj przy wyłączaniu windows ściągnął aktualizacje, które zainstalował dziś rano. Po uruchomieniu nie działała ani klawiatura, ani touchpad. Podłączyłem klawiaturę bezprzewodową - również nie działała, myszka kablowa działa poprawnie.

W menedżerze przy klawiaturze widoczny jest taki błąd
Cytat:System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

W touchpadzie natomiast
Cytat:Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Zasoby systemu są niewystarczające do ukończenia operacji API.

Próbowałem odinstalowywać i uruchomiać ponownie - bez skutku.
Wolałbym nie korzystać z przywracania systemu, zainstalowałem sporo programów, nie chcę przechodzić przez to kolejny raz 5

Ktoś wie co z tym fantem zrobić?

Mój laptop: Acer V3-571G.
GoOx
Ekspert

Reputacja: 100

2   12-10-2014, 15:22   
Poszukaj klawiatury i myszki w menażerze urządzeń i je odinstaluj. Na wszelki wypadek uruchom komputer ponownie i podłącz mysz, klawiaturę.
pionaj
Ekspert

Reputacja: 199

3   12-10-2014, 15:56   
(12-10-2014, 13:56)Artr napisał(a): .........Próbowałem odinstalowywać i uruchomiać ponownie - bez skutku...........

a może przeinstaluj jeszcze raz sterowniki
Artr
Użytkownik

4   12-10-2014, 15:56   
Jak juz wczesniej pisalem, juz to robilem. Dla pewności zrobiłem raz jeszcze - bez skutku. Przeczyscilem rejestr CCleanerem, co również nic nie dało.

Edit. Reinstalacja sterownikow również nic nie dała.
Musiała tu namieszac ktoras z poprawek, ale że instalowalo sie ich 50 naraz to nie jestem w stanie określić która
luqasz100
Użytkownik

5   14-05-2015, 10:56   
(12-10-2014, 13:56)Artr napisał(a): Kilka dni temu sformatowałem dysk i zainstalowałem Windowsa 8.1.
Zainstalowałem wszystkie sterowniki. Wczoraj przy wyłączaniu windows ściągnął aktualizacje, które zainstalował dziś rano. Po uruchomieniu nie działała ani klawiatura, ani touchpad. Podłączyłem klawiaturę bezprzewodową - również nie działała, myszka kablowa działa poprawnie.

W menedżerze przy klawiaturze widoczny jest taki błąd
Cytat:System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

W touchpadzie natomiast
Cytat:Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Zasoby systemu są niewystarczające do ukończenia operacji API.

Próbowałem odinstalowywać i uruchomiać ponownie - bez skutku.
Wolałbym nie korzystać z przywracania systemu, zainstalowałem sporo programów, nie chcę przechodzić przez to kolejny raz 5

Ktoś wie co z tym fantem zrobić?

Mój laptop: Acer V3-571G.

Mam ten sam problem. Próbowałem już chyba wszystkich możliwości, ale nic nie działa. Nawet uruchomienie punktu przywracania systemu sprzed instalacji tych aktualizacji. Ja mam Samsunga NP550P5C-S05PL
kadicar
Użytkownik

6   28-05-2015, 18:11   
aby, włączyć ponownie klawiaturę i touchpad na windows 8.1 po aktualizacji , podłącz klawiaturę i mysz na usb, lub użyj ekranu dotykowego jeżeli posiadasz:
1. uruchom regedit
2. odnajdź HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i otwórz tak aby mieć podgląd w oknie po prawej.
3. modyfikuj UpperFilters ( w dane wartości wpisz tylko : mouclass resztę usuń i naciśnij ok. )
4. odnajdź HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i otwórz tak aby mieć podgląd w oknie po prawej.
5. modyfikuj UpperFilters ( w dane wartości wpisz tylko : kbdclass resztę usuń i naciśnij ok. )
6. zrestartuj komputer - klawiatura już powinna działać, jeżeli nie działa mysz to wejdź w menadżer urządzeń i zmień sterownik myszy ręcznie na mysz ps/2.
7. powinno wszystko być ok.

Pozdrawiam,

Krzychu.
TomuSzagi
Użytkownik

7   05-07-2015, 23:23   
Krzychu!

Jesteś wielki!!!

Twoja podpowiedź przywróciła mi władzę nad klawiaturą i touchpadem w moim laptopie!

Dzięki wielkie.

Pozdrawiam
Tomasz.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group