Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Złomowanie samochodów Wrocław
reolink warszawa
polish language school kraków
Windows 8.1: Samoistne włączanie komputera przy aktywnym "Szybkim Starcie"
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Matt23
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   17-11-2013, 15:50   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam, w końcu udało mi się zainstalować Windows 8.1 (trwało to długo, gdyz pewni użytkownicy na tym forum powiedzieli mi, że instalacja z boota WIN 8 na win 7 wykasuje wszystkie dane. Jednak te z dysku D pozostały nietknięte, więc zmarnowałem wiele czasu na pobieranie różnych wersji win 8 aby dokonać aktualizacji, której ostatecznie nie dokonałem, gdyż zainstalowałem system z boota, a dane zostały, lecz nie o tym miałem zamiar pisać 2)

Otóż system sam sie włącza, mimo zamknięcia go. Zaobserwowałem, że dzieje się to tylko wtedy, gdy włączona jest opcja szybkiego startu w opcjach zasilania. Gdy wczoraj się obudziłem mój komputer chodził. Pod wieczór wyłączyłem opcję szybkiego startu i gdy dzisiaj się obudziłem, wszystko było w jak najlepszy porządku, a dodatkowo przejrzałem dziennik systemu i w nocy system się nie bootował.

Tak więc coś ewidentnie wybudza mi komputer, gdy ten jest wyłączony (niezahibernowany, nieuśpiony, tylko wyłączony), lecz z aktywną opcją szybkiego startu. Nie wyłączę jej na zawsze, bo czas od momentu ładowania systemu w biosie, do zalogowania wynosi 15 sekund (7 sekund na załadowanie biosu), więc sprawny komputer mam po +/- 22 sekundach, a nie po blisko minucie.

Szukałem rozwiązania tego problemu. Dzisiaj ponownie ustawiłem opcję szybkiego startu i gdy komputer samoistnie się włączył skorzystałem z polecenia "powercfg /lastwake" - nie otrzymałem rezultatu

resim

Dziennik systemowy też nieczego nie pokazuje, po prostu general-kernel i jedziemy...

W Harmonogramie odznaczyłem wszystkie opcje zaznaczone na czerwono, za wyjątkiem tych z sekcji Windows Update (dostaję komunikat, że harmonogram utracił połączenie i tyle)

resim
(kliknij aby powiększyć)

Czy tylko opcje zaznaczone na czerwono mogą wybudzać komputer, mimo tego, że jest wyłączony? Czy opcje zaznaczone na niebiesko i zielono, również przyczyniają się do samoistnego startu? Zielonych i niebieskich nigdzie nie odhaczałem.

Dodatkowo w menadżerze urządzeń wyłączyłem możliwość rozruchu systemu, dla takich komponentów, jak klawiatura, czy karta sieciowa, właściwie to dla wszystkich.

Zaktualizowałem właśnie BIOS, mam tam aktywne dwie pozycje - czy mogą się przyczyniać do autostartu systemu?

resim


Wprawdzie od wykonanie tych wszystkich zabiegów nie zauważyłem jeszcze samoistnego boota, ale nie wyłączałem też komputera. Jeśli wiecie, co jeszcze może powodować w/w sytuację, proszę Was o rady.
A jeśli system nadal będzie się włączał o losowych porach, z pewnością tutaj napiszę.

Podkreślam jeszcze raz, komputer włącza się sam, mimo wybrania opcji Zamknij, czyli wyłączania komputera -nie uśpienia czy hibernacji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group