Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 8.1: Utracone pliki windows 10
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
nerwowyjestem
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   27-08-2019, 14:47   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam,
Ostatnio robiłem małe czyszczenie dysku ze wszelakiego syfu, a co za tym idzie usuwałem pliki.
Prawdopodobnie usunąłem pliki tekstowe Open Office Writter, czyli te o rozszerzeniu *.odt. 
Moje pytanie - idzie to jakoś odzyskać? To były setki godzin pisania ... A teraz wszystko jak kamień w wodę. Pliki były ukryte w folderze dla niepoznaki, a ja zwykłem uderzać do nich przez quick access tak długo, że nawet nie pamiętam gdzie były... Jest jakiś sposób żeby to odzyskać?
Próbowałem i nadal próbuję przez Recuva i odzyskiwanie plików, ale póki co nic nie znalazło. Nawet nie jestem pewien czy je usunąłem czy po prostu nie mogę ich znaleźć (głupi ja), do tego szukanie wszystkiego z nazwą *.odt nie wykrywa pożądanych dokumentów. Miałem zrobiony backup z tych plików, ale to były miesiące temu, także około 30 rozdziałów pisanej przeze mnie książki najzwyczajniej w świecie przestało istnieć.
Jest jakikolwiek sposób żeby to odzyskać?
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 316

1     0    
2   27-08-2019, 18:21   
Nie wiem czym szukasz... ale ten program na pewno znajduje ukryte pliki... a nawet tylko ukryte... https://www.nirsoft.net/utils/search_my_files.html

Inna kwestia... czy w kopii zapasowej nie masz pełnej ścieżki ???
nerwowyjestem
Użytkownik

0     0    
3   28-08-2019, 12:08   
Niestety nie posiadam kopii zapasowej.

Jak teraz patrzę wszystkie te zabezpieczające opcje były wyłączone od początku.

Szukam tych plików przy użyciu EaseUS Data Recovery i Recuva, te dwa pierwsze mi wyskoczyły.

Moim problemem jest to, że nie do końca znam nazwy tych dokumentów, jedynie rozszerzenia (odt). W chwili obecnej znalazłem tylko jeden plik, który tak naprawdę był gdzieś na pendrive. Mam pliki od 1 do 18, 19 zapamiętało z racji wrzucania kopii na pendrive, reszta niewidoczna. 13

Sorry za późne odpisywanie pod własnym problemem, sporo pracy.
W międzyczasie sprawdzę ten program. który podałeś.

Jeżeli jest jakiś sposób to proszę o dość "łopatologiczne" wytłumaczenie jak to zrobić.
Andrzej.K
Moderator

0     0    
4   28-08-2019, 19:05   
Program jest prosty i ma polski interface... tylko on służy do szukania istniejących plików (wspominałeś, że nie pamiętasz ich lokalizacji)...

Zatem tak dla uściślenia... 
1. Skąd wiesz, że je skasowałeś, skoro nie pamiętasz gdzie były (są) ???
2. Na czym polegało to czyszczenie dysku... tylko usuwanie wybranych plików/katalogów, czy jeszcze inne czynności ???
nerwowyjestem
Użytkownik

0     0    
5   29-08-2019, 15:01   
Tak, usuwanie wybranych plików + usuwanie z panelu sterowania kilku aplikacji.
Skąd wiem? Nie mogę ich znaleźć w miejscu, w którym były.
Jak znalazłem to miejsce? Po "ostatnio używanych" w Open Office. Po prostu ich tam nie ma, musiałem usunąć przez głupotę. Wygląda na to, że najpierw wylądowały w koszu. 15
Andrzej.K
Moderator

0     0    
6   30-08-2019, 12:57   
Więc jedynie programy do odzyskiwania usuniętych plików... ale jeśli były na partycji systemowej, na której sporo się dzieje... jest duże prawdopodobieństwo, że zostały już nadpisane...

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group