Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

poduszka zderzeniowa TMA
Forum policyjne
Windows 8: Koniec z nazwą metro!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

1   03-08-2012, 13:07   
Edytuj ten post      Cytuj     
W tym tygodniu pożegnamy się z nazwą Metro, z którą już tak zdążyliśmy się oswoić w kontekście interfejsu Windowsa 8, RT, Windows Phone i kolorowych kafelków.

Zaczęło się od notatki, którą otrzymali deweloperzy, z prośbą o zaprzestanie używania terminu Metro w odniesieniu do kafelkowego interfejsu systemów Microsoftu. Do zmiany nazwy Microsoft prawdopodobnie został zmuszony na drodze prawnej przez niemiecką firmę Metro AG, do której należą znane nam dobrze marki Media Markt, Saturn czy Real. Metro AG jeszcze nie skomentował sytuacji, za to Microsoft już potwierdził, że zastąpi słowo Metro czymś innym. Oficjalnie dotychczasowa nazwa była jedynie nazwą kodową i nigdy nie miała być wykorzystywana w dialogu z klientem jako nazwa komercyjna. A jednak...


Czym zostanie zastąpione słowo Metro, jeszcze nie wiemy. Są obawy, że będzie to nazwa na miarę firmy, która ją wymyśli, na przykład zalecana obecnie tymczasowa nazwa New User Interface (Nowy Interfejs Użytkownika). Pozostaje mieć nadzieję, że oparty na tekście styl okienek zyska równie chwytliwą i łatwą do zapamiętania, jak Metro, nazwę.

Artykuł z dobreprogramy.pl
KITT
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 34

2   03-08-2012, 14:05   
Edytuj ten post      Cytuj     
Hmm. NUI??? Ja bym nazwał to:
"Zabrakło nam pieniędzy na okna, i musieliśmy zamurować je kafelkami 1"
A tak na serio - kafelkowy interfejs użytkownika 1
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

3   12-08-2012, 10:30   
Edytuj ten post      Cytuj     
Styl METRO będzie nazywał się MODERN

Artykuł z Centrumxp.pl

Jeszcze rano mówiło się o nazwie Windows 8 UI. Teraz z kolei pojawiło się na stronach Microsoftu określenie Modern UI. I wszystko teraz na to wskazuje, że do czynienia będziemy mieć z Modern UI, Styl Modern oraz Aplikacja Modern.

W poniedziałek informowaliśmy, że w związku z konfliktem z europejską spółką, Microsoft zmuszony jest zmienić nazwę interfejsu Metro na coś innego. Dziś Mary Jo Foley powiedziała, że zapewne w kwestii nowego interfejsu będziemy używać następujących zwrotów:

w odniesieniu do interfejsu, znanego dotychczas jako Metro UI, teraz będzie to po prostu Windows 8 UI (interfejs użytkownika Windows 8)
w odniesieniu do aplikacji interfejsu Metro, zwanych Metro-Style application, teraz to zwyczajnie Windows 8 application (aplikacja Windows 8)
i zamiast Metro design, od teraz będziemy mówić Windows 8 design (styl Windows 8)
Wydawać by się mogło, że to zbyt proste odpowiedniki i faktycznie z marketingowego punktu widzenia, Metro miało większą szanse pozostać w świadomości użytkowników, z kolei nowe warianty nazw nie identyfikują tak dobrze nowego interfejsu. A co z innymi projektami, w których także zastosowano Metro UI? To jeszcze nie jest wiadome, można się jednak spodziewać analogii: Windows Phone 8 UI, Office 2013 UI, choć trzeba przyznać, że nie brzmi to dobrze...
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group