Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 8: Lepsze zabezpieczenia przeciw piractwu
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
KITT
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 34

1   06-08-2012, 13:15   
Edytuj ten post     
Microsoft zamierza wraz z ósemką porządnie zabrać się za proceder piractwa. Co ciekawe, klucz produktu ma być zapisany również w BIOS-ie!

Ponad rok temu do sieci wyciekły informacje na temat nowych usprawnień związanych z aktywacją systemów Microsoftu, które miały zostać zaimplementowane w Windows 8. Mowa oczywiście o OA (OEM Activation) w wersji 3.0, co w konsekwencji miało skutecznie przyczynić się do obniżenia procederu piracenia okienek.

Piractwo i Windows od lat idą w parze. Dla przykładu 9 na 10 kopii okienek Microsoftu w takich Chinach jest pirackich. Nic więc dziwnego, że gigant z Redmond dwoi się i troi, aby choć trochę zniwelować własne straty związane z piractwem. I choć nowa metoda wywołuje szewską pasję wśród producentów PC, tak Microsoft wcale nie zamierza wycofać się z pomysłu i idzie w zaparte.

Najnowszy raport Justina Kerra z serwisu Maximum PC zakłada, że nowa metoda aktywacji w przypadku systemów na licencji OEM będzie tak zmodyfikowana, iż bardzo utrudni życie piratom. Poza tym, że zostanie wprowadzony wymóg związany z aktywacją każdego klucza na nowym komputerze (wcześniej nie była ona wymagana w przypadku Windows preinstalowanym na nowym sprzęcie), to ponadto identyfikator produktu ma być również zaszyty w podstawowym oprogramowaniu komputerów, czyli BIOS-ie. To oznacza, że aktywacja systemu na danym kluczu będzie możliwa tylko wtedy, gdy ten będzie zgodny z identyfikatorem na płycie głównej.
Poza tym partnerzy OEM muszą teraz kontaktować się z Microsoftem bezpośrednio w celu nabycia kluczy. Na nowych komputerach znajdziemy również naklejkę z informacją "Genuine Microsoft". Wcześniej Microsoft pozostawiał w tej kwestii wybór partnerom OEM i nie musieli oni stosować tego oznaczenia.

Nowe metody aktywacji dotyczą jedynie Windows 8. Całkiem jednak możliwe, że Microsoft zdecyduje się zaimplementować również to rozwiązanie także na potrzeby Windows 7, który jeszcze przez najbliższe lata również będzie znajdował nowych klientów (przede wszystkim w sektorze biznesowym).

Czy nowa metoda aktywacji sprawi, że Microsoft raz na zawsze rozprawi się z pirackimi Windows? Trudno powiedzieć. Historia pokazuje, że wszystkie działania w tej kwestii zawsze kończyły się fiaskiem. Dla przykładu: Windows 7 został złamany jeszcze przed rynkową premierą. Obecnie po popularnych serwisach z torrentami krążą obrazy instalacyjne niemal wszystkich wersji Windows 8. Ósemka na razie nie została złamana, ale całkiem możliwe, że stanie się to również jeszcze przed oficjalną premierą systemu, która nastąpi 26 października

<info - komputerswiat.pl>

Według mnie jest tak - co człowiek stworzył, to człowiek zniszczy 1
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

2   06-08-2012, 13:26   
Edytuj ten post     
od windowsa XP każdy nowy Windows ma kolejne zabezpieczenia które utrudniają życie zwykłym useron, bo czasem bez powodu rozpoznaje że system jest nielegalny, a piraci i tak to omijają. Kiedyś na kupionym w ameryce laptopie z Windows 7 pewnego dnia po aktualizacji systemu system stwierdził że jest nielegalny, reinstal nie wchodził w grę, a nijak nie można tego usunąć więc zainstalowałem WPA Killer który ładnie to usunął bo nie było inego wyjścia. Nawet windows update po nim funkcjonował prawidłowo, i system sobie normalnie aktualizacje ściąga 1
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

3   06-08-2012, 13:34   
Edytuj ten post     
A tak w ogóle to mam pytanie, skoro klucz jest zapisany w BIOSie to co się stanie jak będę chciał uaktualnić sobie BIOS?
serenity20
Użytkownik
Offline

Reputacja: 1

4   06-08-2012, 13:52   
Edytuj ten post     
A co się stało gdy w windowsie XP OEM wymieniałeś płyte ?
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

5   06-08-2012, 14:05   
Edytuj ten post     
Nie wymieniłem bo nie było takiej potrzeby, ale wiem co by się stało... system po 3 dniach przestałby działać.
serenity20
Użytkownik
Offline

Reputacja: 1

6   06-08-2012, 18:38   
Edytuj ten post     
to ci powiem że dalej mogłeś aktywować system wystarczyło zadzwonić do konsultanta MS.
Wiec aktualizacje BIOSU, czy inne cuda na kiju nie spowodują że "stracisz" licencje
Kacper.K
Zbanowany
Offline

Reputacja: 94

7   06-08-2012, 18:54   
Edytuj ten post     
I stało się Windows 8 złamany przez Wzora. Na MDL forum opisany sposób aktywacji.
serenity20
Użytkownik
Offline

Reputacja: 1

8   06-08-2012, 19:00   
Edytuj ten post     
i tak czekam do 15 sierpnia na wersje PL z MSDN 1
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

9   06-08-2012, 19:52   
Edytuj ten post     
Dasz linka? Nie chcę tego robić u siebie bo nawet nie ściągnąłem tego ale chętnie się przekonam czy to jest proste, czy trzeba się wysilić żeby złamać to nowe zabezpieczenie Microsoftu
lukezaa
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 46

10   06-08-2012, 19:53   
Edytuj ten post     
Też chciał bym MSDN 15
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group