Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Złomowanie samochodów Wrocław
reolink warszawa
polish language school kraków
Windows 8: Nie mogę uaktualnić do Windows 8.1
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
brylcio16
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   11-11-2013, 17:48   
Edytuj ten post     
Cześć 2
Jakiś czas po wyjściu Windows 8, postanowiłem, że sobie go zainstaluję. No i osobiście jestem zadowolony z tego systemu - szybki, przejrzysty - jest ok. Jakiś czas później wyszła aktualizacja do Windows 8.1 i... nie mogę jej zainstalować. Jestem studentem, uczelnia ma konto na MSDNAA, więc mam darmowy dostęp do tych produktów. Mojego Windowsa 8 mam właśnie stamtąd. Wszyscy znajomi którzy mieli Windows 8, bez problemu uaktualnili system, a mi w sklepie nie pojawia się nic takiego. Nawet swojej dziewczynie zainstalowałem na laptopie wersję angielską Windows 8, spolszczyłem ją i ma ona możliwość instalacji uaktualnienia. Wiecie może co może być tego przyczyną?
Wszystkie update'y jakie wychodzą, instalują się automatycznie.
Aha i jest to wersja Pro. Czyli Windows 8 Pro.

Mój laptop:
Model: ASUS K53S
Procesor: Intel Core i3 2310M, 2,1 GHz
Pamięć RAM: 10GB, pamięć wirtualna 512 MB 3
Grafika: jakiś tam Intel i Geforce GT520M
dgm.xeno
Użytkownik
Offline

Reputacja: 6

2   11-11-2013, 18:09   
Edytuj ten post     
Próbowałeś tego...

1. Press the Windows+R keys on your keyboard to open the Run dialog.

2. Type WSReset.exe, and click/tap on OK.

3. In Windows 8 and Windows RT, the Store will now open, and state the following: The cache for the store was cleared. You can now browse the store for apps.
brylcio16
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

3   11-11-2013, 18:19   
Edytuj ten post     
(11-11-2013, 17:59)balu napisał(a): Hmmm to masz dziwnie. Na tej samej wersji bez problemu zainstalowałem aktualizację także to nie jest problemem.

Na MSDNAA znajduje się obraz z 8.1, może pobierz go sobie i spróbuj aktualizować na twoim komputerze za pomocą tego obrazu.

No właśnie wiem, że dziwnie, dlatego założyłem ten wątek 3. Może ktoś wie, co może być problemem w tym, że mój system nie widzi tej aktualizacji.

(11-11-2013, 18:09)dgm.xeno napisał(a): Próbowałeś tego...

1. Press the Windows+R keys on your keyboard to open the Run dialog.

2. Type WSReset.exe, and click/tap on OK.

3. In Windows 8 and Windows RT, the Store will now open, and state the following: The cache for the store was cleared. You can now browse the store for apps.

Teraz spróbowałem - nadal nic ;p. Wchodząc do sklepu, od razu mam sekcję "Polecane" jako pierwszy item.
dgm.xeno
Użytkownik
Offline

Reputacja: 6

4   11-11-2013, 18:49   
Edytuj ten post     
A czytałeś to, ze strony MS masz tą aktualizację.

Jeśli na Twoim komputerze jest obecnie zainstalowany system Windows 8 (lub Windows RT) i chcesz przeprowadzić bezpłatną aktualizację do systemu Windows 8.1 (lub Windows RT 8.1), zwykle jest ona łatwo widoczna na stronie głównej Sklepu Windows. Jeśli po otwarciu Sklepu aktualizacja nie jest widoczna, oto możliwe przyczyny:

Może być konieczne zainstalowanie najnowszych aktualizacji z witryny Windows Update


Mimo że aktualizacja Windows 8.1 jest pobierana i instalowana ze Sklepu, przed udostępnieniem w Sklepie aktualizacji Windows 8.1 konieczne jest zainstalowanie aktualizacji KB 2871389.

Jeśli automatycznie otrzymujesz aktualizacje za pomocą usługi Windows Update, aktualizacja KB 2871389 zostanie pobrana i zainstalowana.

Jeśli aktualizacje automatyczne są wyłączone lub komputer jest nowy i aktualizacje automatyczne nie zostały jeszcze pobrane albo nie chcesz czekać na automatyczne pobranie aktualizacji przez usługę Windows Update, możesz przejść do witryny Windows Update i ręcznie zainstalować aktualizację KB 2871389.


Aby zainstalować odpowiednią aktualizację


1.Otwórz usługę Windows Update, szybko przesuwając od prawej krawędzi do środka ekranu (jeśli używasz myszy, wskaż prawy dolny róg ekranu i przesuń wskaźnik myszy w górę), naciskając lub klikając pozycję Ustawienia, naciskając lub klikając pozycję Zmień ustawienia komputera, a następnie naciskając lub klikając pozycję Windows Update.


2.Naciśnij lub kliknij pozycję Sprawdź aktualizacje teraz, a następnie poczekaj, aż system Windows sprawdzi, czy są dostępne najnowsze aktualizacje dla Twojego komputera. Jeśli nie masz włączonej opcji automatycznego instalowania ważnych aktualizacji, sprawdzenie dostępności aktualizacji może wymagać naciśnięcia lub kliknięcia pozycji Włącz zalecane ustawienia.


3.Po znalezieniu aktualizacji naciśnij lub kliknij komunikat informujący o liczbie aktualizacji, które zostaną automatycznie zainstalowane. Poszukaj aktualizacji zawierającej (KB2871389) w nazwie (dokładna nazwa zależy od systemu operacyjnego).


4.Naciśnij lub kliknij przycisk Zainstaluj, aby zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje na liście.


5.Po zainstalowaniu aktualizacji należy ponownie uruchomić komputer. Jeśli korzystasz z aplikacji klasycznych, pamiętaj, aby przedtem zapisać swoją pracę i zamknąć te aplikacje. Aby ponownie uruchomić komputer, szybko przesuń od prawej krawędzi do środka ekranu (jeśli używasz myszy, wskaż prawy dolny róg ekranu i przesuń wskaźnik myszy w górę), naciśnij lub kliknij kolejno pozycje Ustawienia i Zasilanie, a następnie naciśnij lub kliknij pozycję Uruchom ponownie.


6.Po ponownym uruchomieniu komputera przejdź do ekranu startowego, naciśnij lub kliknij pozycję Sklep, a następnie wyszukaj aktualizację systemu Windows 8.1. Aby uzyskać więcej informacji o instalowaniu systemu Windows 8.1, zobacz Aktualizowanie systemu Windows 8 do systemu Windows 8.1.
brylcio16
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

5   11-11-2013, 18:58   
Edytuj ten post     
Tak, mam tę aktualizację. Pisałem w pierwszym poście, że Windows Update mam włączone i wszystkie aktualki instalują się na bieżąco. Jeszcze sprawdziłem jakie mam zainstalowane aktualizacje i KB2871389 znajduje się na liście.

Microsoft nie dał jakiegoś programiku czy coś, który sprawdza co jest nie tak, czego nie mam, albo mam wyłączone etc?
dgm.xeno
Użytkownik
Offline

Reputacja: 6

6   11-11-2013, 19:02   
Edytuj ten post     
Nowy system Microsoftu oprócz tradycyjnej wersji pudełkowej można także zdobyć w postaci aktualizacji, w tym przypadku dostępnej bezpłatnie dla posiadaczy legalnych kopii Windows 8 i to właśnie ta ostatnia opcja sprawia najwięcej problemów.

Przyczyn jest kilka, pierwsza z nich to nieodpowiednia wersja systemu Windows 8, która po prostu nie obsługuje aktualizacji do nowej wersji. Jak podaje Microsoft, do tej grupy systemów należą wersje: Windows 8 Enterprise, wersje Windows 8 zainstalowane za pomocą obrazu ISO z witryny MSDN i aktywowane za pomocą klucza aktywacji wielokrotnej oraz wersje Windows 8 Pro zainstalowane w przedsiębiorstwach za pomocą aktywacji KMS.

mam to z tej stronki kliknij tu klik
brylcio16
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

7   11-11-2013, 19:09   
Edytuj ten post     
Widziałem to również. Nie wiem co to KMS ;p. Klucz aktywacji mam jeden dla swojej wersji, a z obrazu ISO z MSDN instalują WSZYSCY studenci. wypalają na płytkę i instalują, tak samo zrobiłem sobie i swojej dziewczynie tyle, że z angielską wersją Win8. Także nie wierzę, że u wszystkich działa ta aktualizacja a u mnie akurat z ISO nie ;p. Mi się bardziej wydaje, że mam coś skopaną konfigurację win, lub coś wyłączyłem, co musi być włączone. Konto microsoftowe oczywiście też mam ;p.
dgm.xeno
Użytkownik
Offline

Reputacja: 6

8   11-11-2013, 19:21   
Edytuj ten post     
A Ty zmieniałeś język systemu?

Poczytaj tu klik
brylcio16
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

9   11-11-2013, 19:41   
Edytuj ten post     
Ja sobie nie zmieniałem języka systemu - miałem język polski od początku 2.
brylcio16
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

10   12-11-2013, 11:18   
Edytuj ten post     
Problem rozwiązany 2.
Otóż akurat dzisiaj, programując sobie, pojawił się w prawym dolnym rogu wielki szary napis, ze mam aktywować system. Myślę sobie, jakim cudem, skoro windowsa mam od jakiegos pol roku, na kluczu z msdnaa. No ale wchodze w System, klikam w ustawienia aktywacji i co się okazało? Że "mój" klucz wygasa w styczniu 2014. Do tego widzę, że klucz kończy się na J8CK4. Wszedłem na DreamSparka, patrzę na swój klucz - całkowicie inny. Na szczęście, była opcja aktywacji windows przy pomocy innego klucza - wpisałem swój prawidłowy, restart systemu i aktualizacja jest możliwa.
Nie wiem jakim cudem miałem inny klucz, skoro na 100% przy instalacji korzystałem z własnego. Wpisując końcówkę tego nie mojego klucza w google, można zobaczyć, że jest on po prostu jakiś lewy i dużo stron jest takich, że pokazuje jak wpisać ten klucz poprzez cmd.

Możliwe jest, że podczas instalacji jakiegoś programiku coś mi ten klucz wykradło i podmieniło na inny? Bo ja jakoś nie widzę innej możliwości 5

PS. @Marynarz- sorry, przyzwyczajenie z innego forum 3
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group