Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 8: Partycja recovery
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
webmaniak
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   21-11-2012, 17:36   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum. Nie znalazłem podobnego tematu więc postanowiłem napisać nowy
mam obecnie zainstalowany na laptopie windows 7 HP. Mam również partycję recovery - zajmuje ok 20GB. Dzięki tej partycji - tak mi się wydaję - mogę instalować sterowniki do laptopa poprzez klawisz F4 i wybranie określonej opcji. Mam też płytę z Windows 7 no ale tam jest czysty system. Teraz do meritum sprawy:
Chciałbym zainstalować sobie system Windows 8, ale nie wiem co się stanie z tą partycją. Jak dla mnie nic nie powinno się stać gdyż jak ją nie zaznaczę do usunięcia to przecież się nie usunie. Ale nie wiem jak jest w rzeczywistości i o to własnie pytam. Czytałem opinie że nie będę miał do niej dostęp. Zatem tu moje kolejne pytanie: nawet jak nie będę miał do niej dostęp to ona i tak będzie, to czy później - kiedyś znowu wrócę do win7 to odzyskam do niej dostęp? Jak jest jeśli chodzi o sterowniki w win8? Pobierane są z automatu do laptopa? Win7 też-wg kolegi pobierała sterowniki, ale ja nigdy tego nie doświadczyłem 11
__domin-
Użytkownik
Offline

Reputacja: 2

2   21-11-2012, 23:02   
Edytuj ten post      Cytuj     
Jeśli chodzi o sterowniki, to z nimi problemu nie będzie jeśli przy instalacji 8 wybierzesz instalacje standardową (uaktualnienie). Wtedy też wszystkie pliki, ustawienia i aplikacje przechodzą z siódemki do ósemki.

Partycja recovery oczywiście nie zostanie usunięta jeśli jej nie sformatujesz/usuniesz podczas instalacji systemu. Czy będzie dostępna na 8 nie mam pojęcia.
webmaniak
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

3   21-11-2012, 23:48   
Edytuj ten post      Cytuj     
no a jak wygląda sprawa uaktualnienie gdy teraz mam home premium - licencja z laptopem a chce dać win8 z msdn? wystarczy że w odpowiednim miejscu wpiszę klucz? nigdy nie aktualizowane więc wolę się upewnić :-) nie zależy mi tak bardzo na dostępie do partycji recovery z poziomu win8, chodzi mi tylko żeby ona była dostępna w razie powrotu do win7.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group