Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 8: Problem z touchpadem po zainstalowaniu sterownikow
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
katarzyna
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   31-12-2012, 02:31   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam 1
Od razu się przyznaję że jako kobieta mam raczej małe pojęcie o komputerach, oprogramowaniach i tym podobnych, dlatego mój problem może być błahy. No ale ja jednak sobie z nim sama nie potrafię poradzić.
Trzy dni temu kupiłam laptopa z Windows 8. Pierwszy problem pojawił się gdy zainstalowałam oprogramowanie antywirusowe Avast. Przy próbie uruchomienia komputera pojawiło się czarne tło, kursor i nic więcej. Po kilku(nastu) próbach udało mi się komputer uruchomić. Przeczytałam na jakimś forum że Avast nie jest kompatybilny z win8. Po odinstalowaniu problem zniknął, ale pojawił się kolejny. Po zainstalowaniu Javy przestał działać touchpad. Podczas włączania komputera (wyboru użytkownika i wpisywania hasła) mogę się touchpadem posługiwać, ale już po załadowaniu systemu jest on nieaktywny. Co prawda odinstalowałam Javę ale problem mam nadal. Co mogę zrobić ? Podejrzewam że mogło coś pozmeiniać się w ustawieniach, ale nie mogę tego znaleźć.

I pytanie "przy okazji". Czy Wy, mimo wbudowanego antywirusa w tym systemie polecacie zainstalować coś dodatkowego ? Jeśli tak, to co ?
admin
Administrator
Offline

Reputacja: 268

2   31-12-2012, 09:24   
Edytuj ten post      Cytuj     
Cytat:I pytanie "przy okazji". Czy Wy, mimo wbudowanego antywirusa w tym systemie polecacie zainstalować coś dodatkowego ? Jeśli tak, to co ?
Chodzi Ci o Windows Defender? To taki antywirus-nie antywirus - za dobry to on nie jest 5 Ja bym zainstalował AVG FREE. Tylko zdezaktywuj później Windows Defender, ponieważ 2 programy antywirusowe mogą "się kłócić". Ja osobiście używam tylko Defendera i żadnego innego antywirusa - pilnuję się i tyle 3
Wodnik Szuwarek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 18

3   31-12-2012, 10:31   
Edytuj ten post      Cytuj     
Avast to parodia antywirusa. Ja też nie mam żadnego. Trzeba uważać i to wszystko. Dawno temu używałem Nortona, ale w tamtych wersjach był niezłym zamulaczem systemu, jednak skuteczny. Później sytuacja się chyba poprawiła.
keerram
Użytkownik
Offline

Reputacja: 2

4   31-12-2012, 11:31   
Edytuj ten post      Cytuj     
Spróbuj: panel sterowania/mysz/i dalej masz ustawienia touchpada, może masz wyłączony?
katarzyna
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

5   31-12-2012, 16:34   
Edytuj ten post      Cytuj     
Jestem zielona, ale jednak nie do tego stopnia ;-) Próbowałam włączyć ją w panelu sterowania, ale niestety nic to nie dało. Mam możliwość włączenia touchpada lub myszki zewnętrznej, ale zaznaczenie pierwszej opcji nic nie daje.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group