Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Złomowanie samochodów Wrocław reolink warszawa
Windows 8: Rozdzielczość Full HD vs HD+
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
XGrzesX
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   23-08-2013, 22:06   
Edytuj ten post      Cytuj     
Chciałbym kupić rodzicom laptopa 17" Dell Inspiron 5721 z Windows 8.
Model ten występuje w rozdzielczości HD+ oraz Full HD.
Wcześniej brałem pod uwagę tylko HD+ gdyż obawiałem się, że na obrazie Full HS tekst i pozostałe elementy ekranu będą mniejsze i mniej widoczne dla starszych osób.
Dzisiaj oglądałem w sklepie obie wersje Full HD oraz HD+ i co prawda nie stały one obok siebie ale odniosłem wrażenie, że wyświetlając strony internetowe na obu ekranach są one tej samej wielkość oraz wszystkie elementy strony (tekst, grafika) także są tej samej wielkości (wiadomo na Full HD czcionki "gładsze"). W związku z tym chciałbym się Was zapytać czy Windows 8 w przypadku wyższej rozdzielczości skaluje obraz tak by był on większy ? A może to sama przeglądarka Internet Explorer skaluje chociaż miałem wrażenie że np. w Exploratorze windows też czcionki na obu ekranach były tej samej wielkości.
robal
Użytkownik
Offline

Reputacja: 4

2   23-08-2013, 22:48   
Edytuj ten post      Cytuj     
Jeśli będziesz używać głównie Modern UI, to lepiej weź HD+ (jeśli tańszy, oczywiście 2) bo nie zobaczysz różnicy w wielkości czcionek (i tak, czy tak są one WIEEELIKIEEE). Na pulpicie chyba tak samo, więc myślę że jeśli twoi rodzice nie będą na nim odpalać zaawansowanych i rozbudowanych programów typu Photoshop czy Lightroom, to myślę, że nie opłaca się dopłacać za FHD, bo przy zwykłym użytkowaniu nie odczują różnicy.
XGrzesX
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

3   24-08-2013, 08:43   
Edytuj ten post      Cytuj     
Moje pytanie dotyczyło tego, czy Windows 8 automatycznie skaluje obraz w ten sposób że przy FullHD i HD+ obraz jest tej samej wielkości ?
XGrzesX
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

4   24-08-2013, 10:35   
Edytuj ten post      Cytuj     
Czy to automatyczne skalowanie nie zależy od aplikacji i każda aplikacji będzie miała ten sam rozmiar na ekranie zarówno na Full HD i HD+ ?
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

5   24-08-2013, 10:47   
Edytuj ten post      Cytuj     
balu napisał(a):
Cytat:Z perspektywy interfejsu Windows problem polega bowiem na tym, że na wysokorozdzielczych ekranach monitorów UltraHD znormalizowane DPI (czyli takie, które bierze pod uwagę odległość, z jakiej patrzy się na ekran) jest porównywalna do znormalizowanego DPI ekranów wysokorozdzielczych wyświetlaczy smartfonów (wynosi około 250 DPI). Dla Modern UI to nie problem, ale w klasycznym interfejsie wiele elementów przestaje nadawać się do użytku.

Aby sobie z tym poradzić, zwiększono maksymalne skalowanie DPI ze 150% do 200% – to podwojenie pozwoli na uzyskanie bardzo wyraźnego obrazu tak dla tekstu jak i grafiki. Co najważniejsze, skalowanie można ustawiać oddzielnie dla każdego wyświetlacza (w Windows 8 ustawienia obowiązywały na wszystkich wyświetlaczach, czy był to 7-calowy ekran tabletu, czy 21-calowy monitor). Dzięki temu, w trybie automatycznego skalowania DPI, można uzyskać efekt zachowania tego samego fizycznego rozmiaru elementów interfejsu przy przenoszeniu aplikacji pomiędzy różnymi ekranami.

Czy to nie opis dla W8.1 którego jeszcze nie ma?
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group