Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 8: Sklep - a co to takiego?
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
__zbychu
Gość
 

1   01-11-2012, 17:05   
Edytuj ten post      Cytuj     
resim

Zapewne spora część użytkowników zastanawia się, dlaczego Sklep i po co to? Postaram się wyjaśnić tutaj, jak korzystać ze Sklepu oraz omówię trochę mniej istotne sprawy 2


OGÓLNE

Uruchommy teraz Sklep z poziomu ekranu startowego. Naszym oczom ukaże się widok kategorii.

resim

Jeśli chcemy szybciej odnaleźć kategorię, wystarczy, że klikniemy symbol minusa () w prawym dolnym rogu ekranu lub wykonamy gest uszczypnięcia dwoma palcami po ekranie. Otrzymamy poniższy widok.

resim


APLIKACJE

Aplikacje zostały podzielone na kategorie. Oprócz tego, możemy znaleźć zielone kafelki, w których programy są pogrupowane jako: Najnowsze, Najlepsze bezpłatne, Dla ciebie itp. Wybierzmy kafelek Najlepsze bezpłatne.

resim

Teraz widzimy listę aplikacji, które według odpowiednich kryteriów są jednymi z najlepszych dostępnych dla nas w Sklepie. Wybierzmy konkretną aplikację. Niech to będzie Skype.

resim

Na ekranie konkretnej aplikacji możemy zobaczyć, jak inni oceniają aplikację oraz sami oddać własną ocenę. Możemy również napisać własną recenzję o aplikacji, sprawdzić cenę aplikacji, elementy, jakie będą używane przez aplikację, ograniczenia wiekowe, rozmiar, czy kategorię.

Na pasku informacji mogą znajdować się również przyciski Zainstaluj, Kup, Wypróbuj lub też status aplikacji, np. Posiadasz tę aplikację. Niektóre aplikacje mogę nie zezwalać na instalację na twoim urządzeniu ze względu na ograniczenia regionalne lub niezgodną architekturę systemu.

Po prawej stronie znajdują się trzy zakładki: Przegląd, Szczegóły i Recenzje. W zakładce Przegląd możemy zobaczyć zrzuty ekranowe aplikacji, przeczytać opis aplikacji, poznać jej funkcje oraz dowiedzieć się więcej o aplikacji.

Na zakładce Szczegóły możemy dowiedzieć się informacji o konkretnej wersji aplikacji, obsługiwanym sprzęcie, językach oraz elementach sprzętu i systemu, jakie wykorzystuje aplikacja.

resim

Zakładka Recenzje to miejsce, gdzie możesz wyrazić swoją opinię o aplikacji oraz przeglądnąć recenzje innych.

resim


WYSZUKIWANIE

Wyszukajmy teraz aplikacje ze Sklepu. Z paska bocznego wybierzmy Wyszukiwanie.

resim

Teraz w polu wyszukiwania wpisujemy nazwę aplikacji lub słowo kluczowe, które pomoże znaleźć nam aplikację, której szukamy. Ja wpisałem pogoda i kliknąłem Enter.

resim

Pojawiła nam się lista aplikacji, które są zgodne z frazą "pogoda". Jeżeli chcemy wyszukać wszystkie aplikacje dostępne w Sklepie, w pole wyszukiwania wpisujemy tylko znak spacji i klikamy Enter.

Wyszukane aplikacje możemy sortować według:
- najtrafniejszych,
- najnowszych,
- najlepiej ocenianych,
- najtańszych,
- najdroższych
i określić kategorię, z jakiej pochodzą oraz wybrać, czy mają być to aplikacje płatne, darmowe, z okresem próbnym itp.


TWOJE APLIKACJE

Będąc w Sklepie możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy lub szybko przeciągnąć palcem od górnej krawędzi ekranu, aby wyświetlić pasek menu, na którym znajdziesz pozycję Twoje aplikacje.

resim

Twoje aplikacje to sekcja, dzięki której zobaczysz wszystkie aplikacje, które pobrałeś ze Sklepu. Możesz wyświetlić aplikacje zainstalowane obecnie, niezainstalowane oraz wszystkie aplikacje, które były lub są zainstalowane na urządzeniu.

resim


USTAWIENIA

Przejdźmy do ustawień Sklepu. Z paska bocznego wybierzmy Ustawienia.

resim

W menu ustawień mamy do wyboru kilka pozycji. Między innymi znajdziemy tam pomoc, warunki korzystania, będziemy mogli zarządzać kontem i dostosowywać wyświetlanie aplikacji.

resim

Wybierz pierwszą z pozycji, czyli Twoje konto. Na tej stronie ustawień dowiesz się, za pomocą jakiego konta logujesz się do Sklepu, będziesz mógł to zmienić, wprowadzić metody płatności (potrzebne przy pobieraniu płatnych aplikacji) oraz zobaczysz wszystkie komputery, które korzystają ze Sklepu za pomocą podanego adresu e-mail.

resim

Metody płatności to nic innego jak wykorzystanie karty kredytowej lub PayPal'a.

resim

Preferencje to ekran, na którym możesz określić, w jaki sposób mają być wyświetlane aplikacje w Sklepie. Zalecam wyłączenie obydwu opcji, jeśli chcesz zobaczyć więcej aplikacji w Sklepie.

resim

Strona Aktualizacje aplikacji pozwala zadecydować, czy aktualizacje mogą być wyszukiwane automatycznie, wyszukać aktualizacje aplikacji (często zdarza się, że aktualizacja dla danej aplikacji jest już dostępna ale nadal Sklep o tym nie informuje) oraz zsynchronizować licencje, jeśli informacje o aplikacjach nie są aktualne.

resim

Zakładka Uprawnienia pozwala nam z kolei włączyć lub wyłączyć powiadomienia, sprawdzić zainstalowaną wersję oraz elementy, jakich używa Sklep.

resim
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

2   01-11-2012, 21:43   
Edytuj ten post      Cytuj     
Fajny tutorial, przyda się noobom...
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

3   01-11-2012, 22:07   
Edytuj ten post      Cytuj     
No właśnie zastawiam się po co ten wysyp takich idiotycznych tutriali ;d
__zbychu
Gość
 

4   01-11-2012, 22:18   
Edytuj ten post      Cytuj     
To forum nie jest przeznaczone tylko dla wykwalifikowanej kadry znającej system Windows 8 na wylot...
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

5   01-11-2012, 23:30   
Edytuj ten post      Cytuj     
No ja wiem, przecież nie od razu znałem W8 w takim stopniu jak teraz, Jednakże wszystkiego idzie się samemu nauczyć i ogarnąć. Nawet moja matka dała radę jak jej zostawiłem na PC W8. O nic nie pytała o dziwo.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group