Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 8: nie oszukasz już Microsoftu przy zakupie uaktualnienia!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Wodnik Szuwarek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 18

1   29-12-2012, 20:36   
Edytuj ten post      Cytuj     
Choć do tej pory podczas kupowania uaktualnienia do "ósemki" mogliśmy sobie oszukiwać Microsoft i tym samym nabyć system taniej, tak już teraz nie jest to możliwe.

Każdy z nas szuka okazji, aby kupić coś taniej. Nie inaczej sytuacja ma się w przypadku oprogramowania komputerowego. Szukamy promocji, a jak ich nie ma, to staramy się sami sobie pomóc i… oszukujemy! Choć Microsoft oferuje wspaniałomyślnie uaktualnienie do Windows 8 za jedyne 129 złotych (lub 69 złotych dla osób, które kupiły nowy komputer po 2 czerwca tego roku), tak i dla wielu z nas jest to ciągle wysoka sumka.

Okazuje się, że upgrade do Windows 8 (który zresztą umożliwia czystą instalację na komputerze) w Polsce można było do niedawna nabyć nawet za mniej niż 50 złotych! Jak to możliwe? W tym celu wystarczyło okłamać Microsoft, że kupiło się nowy komputer z Windows 7 po 2 czerwca. Wpisując w formularzu cokolwiek (dla przykładu, my wpisaliśmy w polu "Jakiej marki komputer z Windows 7 kupiłeś?" odpowiedź "Apple"), gdyż informacje te i tak były weryfikowane wybiórczo. W zasadzie około jedno zgłoszenie na pięć. Poza tym mogliśmy zmienić ustawienia regionalne na Stany Zjednoczone i z 69 złotych cena systemu spadała do wartości 14,99 dolarów (mniej niż 50 złotych). Tak więc właśnie w takiej cenie można było nabyć "ósemkę", a wcale nie spełniając wytycznych programu Windows Upgrade Offer.

Zdaje się jednak, że Microsoft połapał w tym wszystkim i postanowił zabrać się za nieuczciwych klientów. Serwis CNet raportuje (sprawdziliśmy, u nas również tak jest), że teraz Microsoft prosi w formularzu o podanie identyfikatora do Windows 7. Klucz następnie jest weryfikowany. Dopiero następnie możemy zakupić uaktualnienie za 69 złotych.

źródło: komputerswiat
KITT
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 34

2   29-12-2012, 23:25   
Edytuj ten post      Cytuj     
Ciągle jest jak oszukać ms - nie da się tak zabezpieczyć.systemu, by się tego nie.dało wykiwać...
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group